Spotkanie z Patronem Szkoły – ks. prof. Józefem Tischnerem

1 czerwca, obchodząc czternastą rocznicę nadania szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera, zorganizowaliśmy różnorodne formy zajęć, przybliżające życie i twórczość tego niezwykłego człowieka.

Uczniowie szkoły, oglądając prezentacje multimedialne oraz fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych poznali fakty z życia Patrona oraz ważne miejsca, z którymi był związany. Na warsztatach plastycznych wykonali, wykorzystując różnorodne techniki, wspólny plakat pod hasłem „Tischner w oczach dziecka”.

Podopieczni zapoznali się z bogatym dorobkiem naukowym profesora, uczyli się  myśleć jak Tischner. Starsi uczniowie zdobytą wiedzę wykorzystali w trakcie tworzenia poradnika: „Jak być dobrym człowiekiem?”, a najmłodsi wychowankowie, zainspirowani rozważaniami patrona, wyszukiwali słowa – klucze przybliżające pojęcie domu.

Wszyscy mieli także możliwość pochwalenia się swoją wiedzą o patronie w trakcie gry w „Bingo”, rozwiązywania krzyżówek czy zajęć z puzzlami.

Były to przyjemne i atrakcyjne zajęcia. Spojrzenie na świat oczami Tischnera wzbogaciło uczestników i pozwoliło im na lepsze zrozumienie wartości ważnych w życiu każdego człowieka.