#LaboratoriaPrzyszłości – marzec

W pierwszym tygodniu marca 2024 uczniowie klasy 3 i 4 w ramach lekcji plastyki tworzyli kompozycję o tematyce wiosennej. W pracy dominowały  elementy  przestrzenne, które powstały dzięki wykorzystaniu przez dzieci Długopisów 3D  ze szkolnego zestawu  Laboratoria przyszłości. Wszyscy z zapałem przystąpili do pracy, każdy tworzył jakiś element wiosennego pejzażu: kwiaty,  drzewa, krzewy,  słońce, trawę.

Długopisy wykorzystane były również podczas wykonywania dekoracji świątecznych – wielkanocnych. Nietypowe narzędzia sprzyjały aktywności i kreatywności uczniów, wpłynęły też na atrakcyjność zajęć.

21 marca obchodziliśmy Dzień Zespołu Downa. Wszystkie klasy uczestniczyły w warsztatach psychoedukacyjnych, podczas których dzieci dowiedziały się, czym jest Zespół Downa oraz jakie wyzwania stawia życie przed „Zespolakami”. Podczas tego dnia wiele osób przyłączyło się do kampanii, nosząc dwie różnokolorowe skarpetki. Dzieci również tworzyły kolorowe papierowe skarpetki, które zostały zalaminowane i umieszczone na korytarzu w ramach zajęć z Laboratoriów Przyszłości.

Uczniowie kl. I liceum na lekcji języka polskiego wykorzystali laminator biurowy w celu zabezpieczenia wydrukowanych materiałów do gazetki klasowej  o patronie roku 2024 – Czesławie Miłoszu.

W ramach zajęć  wychowawczych   wykorzystane były klocki LEGO. Były to zajęcia o charakterze kreatywnym, rozwijające twórcze umiejętności wychowanków.

 

#LaboratoriaPrzyszłości