Drodzy Rodzice!

Jednym z trudniejszych tematów, które możemy poruszać w rozmowach z naszymi dziećmi jest temat wojny. Zachęcam do zapoznania się z krótkim opracowaniem na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie,
psycholog Konstancja Sojka

„Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?” – plik PDF:

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie


Drodzy Rodzice!!!

Zaistniała sytuacja może wywoływać u dzieci trudne emocje. Być może One same, nie pytają wprost o ten niepewny czas ale słuchają i żyją podobnie jak my w lęku i niepokoju. Nie zawsze potrafią sobie z tym wszystkim poradzić. Dlatego zachęcam Państwa do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi poniżej. Mam nadzieję, że będą one dla Państwa pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,
psycholog Ewa Nikiel

„Rozmowy z dziećmi a koronawirus” – plik PDF:

Rozmowy z dziećmi a koronawirus

„Jak wesprzeć dziecko w pandemii?” – plik PDF:

PDF: jak wesprzeć dziecko w pandemii
Przydatne informacje:

Nagranie: Koronawirus – emocjonalne wsparcie dla dzieci


Drodzy Rodzice!

Zapraszam Państwa do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami edukacyjnymi poruszającymi trudny temat przekraczania granic dziecka w relacjach dorosły-dziecko. Proponuję Państwu krótką bajkę „Gadki z psem”, czyli proste rozmowy na te trudne tematy, przeznaczone dla dzieci między 4 a 11 rokiem życia.

To bardzo ważne! Zachęcając dziecko do rozmowy, pokazując, że może z Tobą porozmawiać na każdy temat, a także ucząc je wyrażania swoich uczuć i emocji czy mówienia „nie” – uczysz dziecko, jak obronić się przed niebezpiecznymi zachowaniami ze strony dorosłych.

Pozdrawiam,
Ewa Nikiel

Ulotka dla dzieci – plik PDF:

Gadki – ulotka

Link do filmu: