Marzycielska poczta

Przez ostatnie dwa tygodnie nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji jaką jest Marzycielska Poczta. Wychowankowie najpierw zostali zapoznani z jej ideą oraz profilami chorych dzieci, a następnie zabrali się do pisania kartek i listów.

Zbliżające się święta są doskonałą okazją do tego, aby zrobić coś dobrego dla innych. Dzieci z Marzycielskiej Poczty są poważnie chore, zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach, dlatego ich kontakty z rówieśnikami są ograniczone. Ogromną radość sprawia im otrzymywanie przesyłek, kartek, listów wraz z miłymi słowami, które stanowią dla nich wyjątkowe wsparcie, pozwala rozproszyć uczucie zniechęcenia i smutku.

Uczniowie przebywający w naszej placówce z wielkim zaangażowaniem pisali listy, robili upominki, a teraz w okresie przedświątecznym chętnie wykonywali kartki bożonarodzeniowe. Mamy nadzieję, że otrzymane przesyłki sprawią obdarowanym dzieciom wiele radości, a historie chorych dzieci pozytywnie poruszyły naszych wychowanków.