„Mały Ogrodnik”

Z przybyciem wiosny „Mali Ogrodnicy” mieli ręce pełne roboty. Na spacerach po Bronaczowskim lesie i okolicy poszukiwali pierwszych oznak wiosny – kwitnących zawilców, barwinków, forsycji i pigwowca.

Również przyszedł czas na wzbogacenie „zielonego parapetu” o nowe rośliny, które „cieszą oko” swoją barwą i pobudzają zmysł węchu swoim zapachem. Na parapecie pojawiły się prymulki, bratki, hiacynt oraz żonkil. Natomiast do małych doniczek wychowankowie zasadzili kwiat Sparaxis tricolor, który zabierali do domu, aby pielęgnować i obserwować jak rośnie.

„Mali Ogrodnicy” próbowali także swoich sił w sztuce malarskiej. Malowali na szkle piękne kwiaty, które kojarzyły im się z przybyciem wiosny. Na obrazkach królowały tulipany. „Mali artyści” spisali się na medal!!!

Kiedy wielkimi krokami zbliżały się święta Wielkiej Nocy, to oznaczało, że najwyższy czas było zasiać owies wielkanocny i wykonać piękny stroik, który przyozdobił stoły wielkanocne naszych ogrodników.

Na ostatnie spotkanie „Małego Ogrodnika” wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej kwiaciarni „U Marty” w Radziszowie, gdzie dzieci mogły zapoznać się z pracą kwiaciarki, zobaczyć i poznać kwiaty rabatowe, które nie znalazły się na „zielonym parapecie” oraz przypatrzeć się sztuce układania bukietu z kwiatów zaproponowanych przez dzieci. Wizytę uważamy za bardzo udaną. Niektórzy wrócili do szpitala zaopatrzeni w kwiaty doniczkowe, które im się spodobały.