XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada nasza szkoła już ósmy raz wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku w XIII edycji tego wydarzenia zgłosiło się 7412 szkół. Jest to bezpłatna akcja celem której, jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach oraz zachęcenia do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W tegorocznej akcji prócz uczniów i nauczycieli naszego Zespołu udział wzięli pracownicy szpitala, studenci odbywający praktyki, rodzice przebywający na hospitalizacji z dziećmi jak też dorośli przyjeżdżający na rehabilitację do MCRD w Radziszowie. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie pomieszczenia przynależące do szkoły zostały oplakatowane materiałami pozyskanymi od głównego organizatora XIII ŚDTM – Karty Grabowskiego. Wykonano także ekspozycję ze zdjęciami i rymowankami z lat ubiegłych, a prowadzone zajęcia pozalekcyjne i edukacyjne obfitowały w łamigłówki, gry, zabawy i sztafety matematyczne doskonalące sprawność rachunkową oraz znajomość tabliczki mnożenia. Dodatkowo dla wszystkich chętnych zorganizowano warsztat  szybkiej manualnej nauki tabliczki mnożenia. Każda klasa wraz z wychowawcą, opiekunem grupy i nauczycielem języka polskiego utrwalała działania mnożenia poprzez układanie kreatywnych i twórczych rymowanek, które zostały wyeksponowane w holu szkoły. Fotorelację z tych działań można również obejrzeć na Fb ZPO.

W piątek w godzinach porannych zebraliśmy się na holu i pani dyrektor Iwona Szymaszek uroczyście zakomunikowała, że „XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważa za otwarty”, a Agata Niziołek – koordynator lokalny przedstawiła krótką historię tego dnia, odniosła się do obchodów w naszej szkole oraz przedstawiła program i sposób przeprowadzenia akcji.

Na wstępie zostały zaprezentowane klasowe rymowanki mnożenia, a przed sprawdzeniem tabliczkowej wiedzy nie zabrakło także słodkiego poczęstunku aby pobudzić głowy do myślenia. Uczniowie dzielnie stawili czoła egzaminowi pisemnemu, a niektórzy ustnemu. Licealiści obliczali sprytnie w pamięci iloczyny liczb dwu i trzycyfrowych, co pozwoliło wyłonić ekspertów tabliczki mnożenia oraz powołać asystentów.

Asystenci jako „Patrol egzaminacyjny” odpytywali dorosłych – pracowników szkoły, szpitala, rodziców, pacjentów, studentów pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Wszystkim dziękujemy za udział w akcji, gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia –  zarówno uczniom jak też dorosłym 🙂

Zapraszamy do zabawy za rok!

Galeria zdjęć: