Urodziny Książkowego Misia

14 października1926 roku w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści pt. Kubuś Puchatek. Z tej okazji już od kilku lat właśnie 14 października obchodzone są urodziny „Misia o małym rozumku”. W naszej placówce w piątek 12 października, włączyliśmy się w Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia – akcję, którą zapoczątkowała fundacja ABCXXI  Cała Polska czyta dzieciom.

Urodziny Kubusia Puchatka to niesamowite wydarzenie, dla dzieci to święto radości. Solenizant podczas uroczystych obchodów zajmował zaszczytne miejsce między nimi. Mając na uwadze, że czytanie to podstawa edukacji i wychowania, ponieważ jak udowodniły niejedne badania – uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę o świecie, w trakcie przyjęcia zostało głośno odczytane jedno z opowiadań o misiu. Odbyło się także wiele różnych urodzinowych zabaw np. rysowanie portretu Kubusia z zasłoniętymi oczami, przekładanie wykałaczek z jednego miejsca w drugie „misiową łapką”, czyli wielką rękawicą kuchenną, a także wzięliśmy udział w zabawie ruchowej „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Wszystkie konkurencje wzbudzały wiele emocji, chętnych do zabawy było wielu. Tak naprawdę brakowało tylko… urodzinowego tortu. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku będziemy się tak dobrze bawić podczas urodzin Kubusia Puchatka.