Tydzień zdrowego żywienia

W dniach 24 – 30 października odbył się Tydzień Zdrowego Żywienia. Towarzyszyło mu wiele zadań i działań uczniów. Na początku tygodnia po zapoznaniu się z koncepcją szkoły promującej zdrowie i zasadami zdrowego żywienia uczniowie wykonali Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Następnie po teorii przyszedł czas na praktykę. Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie wszystkich klas przygotowali zdrowe i smaczne kanapki oraz przekąski z owoców i warzyw. Przygotowanymi i podanymi w postaci np. węża czy jeża smakołykami wszyscy wzajemnie się częstowali.

Kolejnym zadaniem było wymyślenie przez klasy haseł zachęcających do spożywania wartościowych dla zdrowia produktów. Rymowanki i wierszyki wymyślone przez uczniów ozdobiły hol szkolny.

W trakcie tego tygodnia codziennie po kolacji zamiast niezdrowych chipsów uczniowie mogli chrupać marchewki i jabłka. Ta zdrowa przekąska cieszyła się wśród nich dużym zainteresowaniem i szybko znikała ze stołu.

Oby wiedza nabyta w ciągu tego tygodnia, a także umiejętności zdobyte w trakcie warsztatów wpłynęły na zmianę nawyków żywieniowych uczniów.


Skip to content