„Trzymaj formę – graj o zdrowie”

W dniach od 22 do 28 listopada 2021 nasi uczniowie wzięli udział w projekcie ogólnoszkolnym „Trzymaj formę – graj o zdrowie” w ramach profilaktyki prozdrowotnej.

Celem projektu było propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.

W czasie realizacji godzin do dyspozycji wychowawcy, uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie wykonać plakaty ilustrujące podane zagadnienia tj.: tłuszcze z umiarem, dbaj o prawidłowe nawodnienie, warzywa i owoce na piątkę, produkty białkowe, produkty zbożowe na zdrowie, mleko i produkty mleczne, etykiety źródłem informacji, zbilansowana dieta – „zdrowie na talerzu”, ruszaj się codziennie oraz jak nie marnować żywności.

Natomiast na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie mieli zaprojektować i wykonać grę planszową zawierającą po 1-2 pytań na temat wyżej wymienionych zagadnień oraz po 2 zadania ruchowe. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: przedszkole + grupa ET+ klasy 1-4 oraz klasy 5-8 + klasy LO.

Ponadto wieczorami przez cały tydzień nasi podopieczni mieli serwowane zdrowe przekąski – jabłka i marchewki.

Tydzień z „Trzymaj formę – graj o zdrowie” zakończył się rywalizacją międzyklasową podczas gry stworzonej przez samych podopiecznych, dzięki której wszyscy utrwalili wiadomości zdobyte podczas tygodnia, jak i mieli dużo radości dzięki wspólnej zabawie.