Tischnerowski Rajd Szkół Podstawowych

Od wielu lat uczniowie i nauczyciele szkół noszących imię księdza profesora Józefa Tischnera spotykają się w ramach corocznie organizowanych rajdów. Są to dwudniowe spotkania integracyjne połączone z działalnością turystyczno-krajoznawczą. W tym roku gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Jastrzębiu–Zdroju. Uczestników – reprezentantów szkół z Krakowa, Ligoty i Starego Sącza powitał Pan Kazimierz Tischner – brat ks. prof. Józefa Tischnera, założyciel i prezes Stowarzyszenia Drogami Tischnera wraz z Panią Anną Hetman, Prezydentem miasta Jastrzębie–Zdrój oraz panią Beatą Skowrońską, dyrektorem szkoły.

W pierwszym dniu uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili Sztolnię Królowej Luizy w Zabrzu, natomiast wieczorem odbył się festiwal muzyki i śpiewu. W drugim dniu młodzież wzięła udział  w twórczych warsztatach i zajęciach o charakterze muzycznym, plastycznym i ruchowym. Naszą szkołę w tym niezwykle ciekawym i inspirującym wydarzeniu reprezentowały: Iwona Szymaszek, dyrektor szkoły oraz Bożena Mrowiec, kierownik zespołu pozalekcyjnego.

Dziękujemy organizatorom za możliwość zobaczenia ciekawych miejsc i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwoju w gruntownie zmodernizowanej, nowoczesnej i przyjaznej dla dzieci niepełnosprawnych nowej siedzibie.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju.

 

 


Skip to content