Światowy Dzień Umiejętności Czytania

W ramach obchodów Światowego Dnia Umiejętności Czytania uczniowie klasy 7 czytali wybrane opowiadania z książki pt. „Gorzka czekolada”. Zapoznali się również z bajką Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Czytając wybrane fragmenty bardzo wczuwali się w swoje role: modulowali głos, głośność i tempo czytania. Stosowali się do znaków interpunkcyjnych, pytajników i wykrzykników. Wszystkich prezentacji słuchało się przyjemnie i z zaciekawieniem.

Przeczytana i omówiona bajka o przygodach kolczastego zwierzątka, stała się inspiracją do zajęć plastycznych. Wszyscy wychowankowie według własnego pomysłu, ale każdy inną techniką plastyczną wykonali jeże. Powstałe prace zostały wyeksponowane na tablicy w holu szkolnym.

Dwie uczennice zapragnęły podzielić się swoimi umiejętnościami – prawie aktorskimi – w przekazie czytanego tekstu.  Na zajęciach w przedszkolu Tosia i Weronka przeczytały bajkę o jeżu dziewczynce z zerówki. Ruta w skupieniu słuchała tekstu i jednocześnie oglądała ekspozycję prac wykonanych przez starszych kolegów i koleżanki. Ona również wykonała swojego jeżyka, który dołączył do istniejącej wystawki.


Skip to content