Świąteczne oczekiwanie

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj dla większości ciągnie się w nieskończoność. Natomiast dla uczniów oddziału edukacyjno-terapeutycznego oraz uczennic klasy trzeciej szkoły podstawowej czas ten upłynął na intensywnych przygotowaniach, w czasie których zintegrowali się i nawzajem pomagali sobie. Najpierw wykonano świąteczne dekoracje i  drobne upominki, które zostały przeznaczone na sprzedaż w Świątecznym Sklepiku. A były to: aniołki z korków, zawieszki z elementów puzzli, tekstylne choinki i gwiazdeczki, ozdobne pudełka, świeczniki, aniołki – lizaki oraz ostatnio bardzo modne wśród dziewcząt „scrunchies” czyli ozdoby do włosów w świątecznym wydaniu. Ważne było to, iż większość materiałów, z których zostały wykonane ozdoby to surowce wtórne. Towar w sklepiku rozchodził się w expressowym tempie, co sprawiało prawdziwą przyjemność, gdyż zarobione pieniążki miały być przeznaczone na zakup składników do wypieku świątecznych pierników oraz ich dekoracji. Przy okazji doskonalono umiejętności matematyczne w zakresie przeliczania pieniędzy.

Następny etap przygotowań polegał na samodzielnym przygotowaniu pierników, które zostały upieczone dzięki uprzejmości Pań ze szpitalnej kuchni. Ozdabianie lukrem i posypkami to chyba najprzyjemniejsza część pracy. Gotowe pierniczki pojawiły się na tradycyjnym przedświątecznym spotkaniu oraz na integracyjnej wigilii klasowej.

W ostatnich dniach uczniowie przygotowywali jeszcze upominki i kartki świąteczne dla swoich najbliższych i przyjaciół, a w piątek – ostatni dzień zajęć edukacyjnych przed świętami – dziewczęta i chłopcy spotkali się na wspólnej wigilii, na którą została zaproszona również Pani Dyrektor. Stół został pięknie przyozdobiony, a na nim pojawiły się oczywiście pierniczki, paszteciki, czerwony barszczyk i wspaniała zimowa herbatka z pomarańczą i goździkami. O oprawę muzyczną zadbał Eliasz, a Laura przeczytała fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Atmosfera była prawdziwie świąteczna!
Pani Agnieszka i Pani Ewa dziękują serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję – dostarczali materiały i pomagali wykonywać drobiazgi, reklamowali sklepik wśród wszystkich pracowników szpitala oraz dokonywali zakupów wspierając pracę edukacyjno-wychowawczą.


Skip to content