Ogólnopolski projekt „Kartka dla Powstańca”

Nasi uczniowie w okresie od początku września do 10 listopada 2023r. aktywnie uczestniczyli w projekcie  „Kartka ze szpitala”, który dedykowany jest  Powstańcom.  Jest on częścią ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię! mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcję organizuje  Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów z siedzibą we Wrocławiu.

W ramach Projektu „Kartka dla Powstańca” nasi uczniowie  na specjalnie przygotowanych warsztatach edukacyjnych pod kierunkiem nauczycieli: plastyki, historii i języka polskiego własnoręcznie wykonali 56  patriotycznych  laurek z życzeniami.

Poprzez coroczny udział w Projekcie młodzi pacjenci mają niepowtarzalną okazję nawiązania międzypokoleniowego dialogu z uczestnikami Powstania Warszawskiego, którzy chętnie odpowiadają na otrzymaną korespondencję.

Jest to również szansa na zdobycie nagród rzeczowych w konkursie plastycznym na najładniejsze laurki, który odbędzie się w okresie od 20 do 26 listopada 2023 roku za pośrednictwem platformy FB.  

Zachęcamy do udziału!!! Szczegóły na stronie BohaterOn (link otwiera się w osobnym oknie).

Szkolny koordynator projektu:

mgr Ewa Jakóbek-Jezioro


Galeria zdjęć: