Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Radziszowie

Dnia 1.06.2021r. w Radziszowie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka, a motywem przewodnim była „Bajka o Ćwierćlandzie”.

Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy – landy, o kolorze żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Zadaniem każdej grupy było ozdobienie swojej krainy, przygotowanie ubioru, ułożenie hasła reklamującego swój land, tańca, hymnu i okrzyku swojej krainy, a także napisanie jadłospisu na wesele królewny z produktów i potraw w kolorze krainy (dopuszczalne było tworzenie nowych potraw np. obłoczki w smurfnym sosie).

Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na teren kortów, każda grupa zajęła swoje wyznaczone miejsce. Liderzy grup odczytali I część „Bajki o Ćwierćlandzie” – uczestnicy wykonali kolorową kredą rysunek swojej krainy wg własnego pomysłu.

Każdy land prezentował przygotowane przez siebie: hasło, okrzyk, taniec lub piosenkę krainy oraz jadłospis na wesele królewny.

            Kolejnym punktem zabawy było odczytanie II części „Bajki o Ćwierćlandzie”, łączenie się krain, mieszanie się kolorów.

Na zakończenie dnia odbyły się zabawy towarzyskie przy muzyce z elementami tańców towarzyskich, zumby i aerobiku. Zabawa bardzo się podobała, miło spędziliśmy czas, ponieważ była super integracja drużynowa. To był udany Dzień Dziecka.


Skip to content