#LaboratoriaPrzyszłości – grudzień 2022

W grudniu w naszej szkole  panował świąteczny nastrój. Uczniowie podczas lekcji  jak i zajęć wychowawczych  tworzyli ozdoby świąteczne.

Projektowali ozdoby choinkowe w 3D – z papieru, za pomocą drukarki 3D,  z koralików Pyssla oraz  za pomocą długopisów 3D.  Ozdoby zostały wykorzystane do dekoracji klas, a niektóre zawisły na naszej choince.

Oczywiście, wykorzystany był także  robot Bee-Bot – dzieci  programowały robota Bee-Bot tak, aby dojechał do takiej samej zabawki jak ta którą wylosowały, Odbyły się również kreatywne zabawy klockami LEGO Bricq Motion Essential – wychowankowie  budowali tor bobslejowy  według  instrukcji oraz  zapoznawani zostali  z podstawowymi zasadami mechaniki i dynamiki.

 Wszystkie te działania zostały wykonane dzięki sprzętom zakupionym w ramach projektu Laboriatoria Przyszłości, a aparat  umożliwił zatrzymanie tych magicznych chwil na dłużej.

Wielka radość uczniów i pytanie na końcu zajęć kiedy znowu będziemy korzystać z  tych sprzętów,  dodaje nauczycielowi sił do dalszej pracy.

#LaboratoriaPrzyszłości; #LaboratoriaPrzyszlosci