Wspominamy i pamiętamy

W Dzień Wszystkich Świętych na popołudniowych zajęciach wspominaliśmy tych, którzy już odeszli. Wymienialiśmy osoby nam bliskie, z naszych rodzin, najbliższego otoczenia, jak również te znane i podziwiane.

Po tym wstępie oglądaliśmy prezentację multimedialną poświęconą „Znanym, którzy odeszli od nas w 2020 r.”. Były to wizerunki i krótkie opisy życia polskich i zagranicznych literatów, aktorów, muzyków, sportowców, żeglarzy oraz projektantów mody. W wielkim skupieniu przyglądaliśmy się przesuwającym na ekranie obrazom, rozpoznając znane nam twarze. Byli to ludzi w różnym wieku. Wiele z nich dożyło sędziwego wieku, ale było również kilka osób, które zmarły lub zginęły tragicznie bardzo młodo. Trudno sobie uzmysłowić, że już nigdy nie wystąpią na żywo. Jednak to jest fakt – i tak już pozostanie.

Składając im hołd, każdy z nas na kartce papieru rysował znicz, jednocześnie słuchając utworu muzycznego w wykonaniu zmarłego w tym roku Pawła Królikowskiego. Wsłuchiwaliśmy się również w słowa sentymentalnej piosenki pt. „Ku pamięci tych, którzy odeszli…” Namalowane znicze zostały zamieszczone obok wyeksponowanych na tablicy wizerunków zmarłych.


Skip to content