Spotkanie z pielęgniarką

W niedzielę 4 października w godzinach wieczornych uczniowie klas I –VI szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z panią pielęgniarką, którego tematem był wpływ higieny na zdrowie.

Wychowankowie zgromadzili się wokół stołu, na którym znajdowały się kosmetyki i przybory do codziennego użytku, takie jak: mydło, szampon, pasta i szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, a także inne akcesoria.  Pani Agnieszka bardzo dokładnie wyjaśniła dzieciom jakie choroby im grożą, jeśli nie będą zachowywać podstawowych zasad higieny. Przestrzegała przed chorobami pasożytniczymi, które mogą zagnieździć się na ciele, ale również wewnątrz naszego organizmu. Dużo uwagi poświeciła higienie walki z koronawirusem. Napominała o częstym myciu rąk, zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek.

Pani pielęgniarka mówiła nie tylko o przestrzeganiu higieny ciała, ale również o codziennej zmianie bielizny osobistej i ubraniu. Zwróciła uwagę, iż najbliższe otoczenie, w którym przebywamy też ma wpływ na nasze zdrowie. Wymaga ono utrzymania w czystości i częstego wietrzenia.

Pani Agnieszka uświadomiła wychowankom, iż tak niewiele czasu trzeba codzienne poświecić na czynności higieniczne, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.


Skip to content