Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie!

Czytanie rozwiązuje problemy z koncentracją, zaburzoną przez nadmiar bodźców, którymi jesteśmy bombardowani obniża zbyt wysoki w czasach poziom stresu (bardziej nawet niż spacer w parku!), spowalnia bicie serca, no i poprawia pamięć. Lecznicze walory książek są dziś wyjątkowo niedoceniane, a przecież jedna dobra powieść jest skuteczniejsza niż cała torba lekarstw.

W piątek 23 października nasza placówka włączyła się w I MIĘDZYNARODOWĄ EDYCJĘ V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. Wydarzenie to odbyło się w ramach miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem czytania na przerwie jest oczywiście promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W tym dniu uczniowie naszego Zespołu zamiast sięgać po telefon podczas przerwy międzylekcyjnej, brali do ręki książkę i czytali. Natomiast najmłodsi pod opieką nauczyciela mieli zorganizowaną strefę czytania we własnej sali.

Chcielibyśmy, aby każde dziecko z chęcią, a nie z przymusu, sięgało po książkę i traktowało ją jak przyjaciółkę, jak odskocznię od problemów i pocieszenie w czasie smutnych dni.


Skip to content