Projekt „Obraz w pigułce” w Radziszowie!

Kolejny raz nasi uczniowie – pacjenci MCRD uczestniczyli w projekcie krakowskiej  Fundacji „Obraz w pigułce” – opartym na stałym trzyetapowym schemacie. Tegoroczny temat brzmiał „Internet od kuchni” – dotyczył wyobrażeń dzieci na temat funkcjonowania Internetu, tworzenia stron internetowych i przekazywaniu treści w sieci, a także  wykorzystania zasobów Internetu w codziennym życiu.

W tym roku z uwagi na ograniczenia spowodowane sytuacją epidemiologiczną warsztaty malarskie odbywały się pod kierunkiem nauczyciela plastyki szkoły szpitalnej,  a nie jak zawsze wolontariuszy Fundacji. W celu realizacji zadania Fundacja przekazała do szpitala zestaw – materiały plastyczne i podobrazie dużego rozmiaru.

Na początku mali artyści tworzyli plastelinowe modele na podany temat, potem na ich podstawie malowali farbami obrazy na płótnie. Ostatnim etapem będzie delikatna korekta prac przez  pracowników Fundacji.

Tak powstałe kreatywne obrazy zostaną wyeksponowane na wystawie, a następnie wrócą do 10 placówek szpitalnych i szkolno-wychowawczych, którym zestawy zostały przekazane.

Kolejna edycja „Obrazu w pigułce” umożliwiła małym pacjentom przeżycie wspaniałej artystycznej, a zarazem  terapeutycznej  zabawy, a w finale projektu nasza placówka zyska  wartościowe i często zaskakujące dzieło sztuki, które wywoła uśmiech na twarzach dzieci.

Dziękujemy Organizatorom projektu „Obraz pigułce” za możliwość udziału w tej  niezwykłej przygodzie tworzenia „dzieła w dziele” oraz za podarowany drewniany zestaw zabawek-pomocy edukacyjnych z firmy STUKAPUKA . J

                                                                         Uczestnicy warsztatów wraz z opiekunem E. J-J


Skip to content