Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady

Jeżycjadę, jak wiemy, można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki.

Zachęceni  przez organizatorów (wydawnictwo Akapit) oraz wiedząc jak ważne jest upowszechnianie czytelnictwa także i nasza placówka włączyła się w tym roku po raz pierwszy w II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, pod patronatem Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, Radia Poznań oraz czasopisma Guliwer.

Wpierw uczniowie zostali zaznajomieni z całą serią książek autorstwa Małgorzaty Musierowicz, dowiedzieli się kim jest autorka oraz skąd wzięła się nazwa Jeżycjada (już wiedzą, że nazwa ta nie jest związana z jeżem J), następnie uczestniczyli w dniach od 16 do 20 kwietnia br. w pięknym czytaniu wybranych pozycji. Najpierw poznali losy tytułowej bohaterki Żaby, po czym mieli przyjemność słuchać powieści pt. Kłamczucha.

Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja zachęciła nawet niechętnie czytających do skrupulatnego poznania losów rodziny Borejków oraz pokazała, iż w dzisiejszym „zelektryzowanym świecie” czytanie jest ciągle w modzie.