Ogólnopolski projekt „Kartka dla Powstańca”.

Uczniowie naszej szkoły:  klasy I – VIII od początku września do końca października brali  udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Kartka ze szpitala dla Powstańców Warszawskich” organizowanego tytułem współpracy z Fundacją Rosa i Fundacją Sensoria z siedzibą we Wrocławiu, a realizowanego w ramach kampanii „BohaterOn – włącz historię”.

Zajęcia warsztatowe związane z wykonywaniem kartek poprzedzone zostały lekcją patriotyzmu zrealizowaną w ramach przedmiotu plastyka. Celem przybliżenia wydarzeń z sierpnia 1944 roku wykorzystano pakiet edukacyjny dostępny na stronie https:/bohateron.pl/. Młodsi uczniowie obejrzeli online spektakl teatru lalek „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, natomiast starsi uczniowie wysłuchali audycji radiowej „Mały roznosiciel nadziei”. Dzieci w skupieniu przeżywały przedstawione sytuacje z okresu Powstania Warszawskiego, których bohaterami byli niemal ich rówieśnicy, nie zabrakło wzruszeń.

Po takim wprowadzeniu zorganizowano w poszczególnych klasach warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie projektowali kartki patriotyczne wg indywidualnych pomysłów.  Pomocne były tutaj różnorodne materiały dekoracyjne i papiernicze przekazane nam przez fundacje. Do przygotowanych kartek dzieci wklejały zredagowane na lekcjach języka polskiego teksty w formie podziękowań i życzeń kierowane do zasłużonych Powstańców. Serdecznie dziękuję Paniom polonistkom za współpracę w tym zakresie. Ogółem nasi uczniowie wykonali na lekcjach plastyki, a także podczas zajęć pozalekcyjnych 58 kartek, z których 55 wysłaliśmy do Fundacji Sensoria, skąd będą przekazane  Powstańcom, natomiast 3 wezmą udział w konkursie.

Zapraszamy do małej galerii zdjęć z przeprowadzonych warsztatów:

Prezentujemy też trzy kartki wytypowane do ogólnopolskiego konkursu na najładniejsza kartkę dla Powstańca, który zostanie  uruchomiony od 5 do 11 listopada w formie głosowania na facebooku. Konkurs wygrają uczestnicy (jako placówka), których prace zdobędą najwięcej polubień.

 

ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY  DO GŁOSOWANIA NA KARTKI Z NASZEJ PLACÓWKI !

Koordynator współpracy z fundacjami,

nauczyciel plastyki – Ewa Jakóbek-Jezioro


Skip to content