Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września (środę). W tym roku na patronkę wybrano Janinę Porazińską (1882-1971) – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września zbiegła się z dniem urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród dorosłych. W związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję czytelniczą, podczas której w rolę czytelników wcielili się nie tylko uczniowie, ale też pracownicy szkoły i szpitala. Czytali głównie wiersze J. Porazińskiej ze zbiorku „Psotki i śmieszki”, a także teksty z książek pt. „Szewczyk Dratewka”, „Pamiętnik czarnego noska”, „Czarodziejska księga”. Wybrany utwór przeczytała głośno także dyrektor Zespołu pani Iwona Szymaszek.

Na końcu spotkania uczniowie, zwłaszcza Ci młodsi mogli zabrać sobie Kartę do zapisu codziennego czytania. Mamy nadzieję, że akcja czytelnicza zachęci wszystkich do codziennego sięgania po książkę.

Ewa Jakóbek-Jezioro

Galeria zdjęć:

 

 


Skip to content