Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka

W dniu 29 maja nasza szkoła obchodziła 20 – lecie nadania jej imienia księdza profesora Józefa Tischnera.  Aby zapoznać naszych uczniów z osobą patrona, Jego filozofią  oraz  pasjami przygotowaliśmy grę  terenową tematycznie związaną z ks. prof. J. Tischnerem, którą przeprowadziliśmy 1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Wszyscy wychowankowie zostali podzieleni na sześć drużyn, z których każda miała przydzielonego opiekuna. O godzinie 15.30  zespoły wyruszyły na podbój  kolejnych stanowisk  zgodnie z otrzymaną kartą przebiegu gry terenowej. Pierwszą bazą był taniec góralski. Zadaniem grupy było zatańczyć krótki układ do skocznej muzyki góralskiej.  Na drugim stanowisku należało przeczytać fragment zaczerpnięty z „ Historii filozofii po góralsku” autorstwa  księdza Tischnera oraz rozwiązać łamigłówkę ułożoną z patyków. Kolejnym zadaniem było odkodowanie zaszyfrowanego cytatu. Czwarte stanowisko to trasa na Turbacz. Każda drużyna wybierała spośród siebie przewodnika górskiego, który musiał poprowadzić ich na szczyt góry Turbacz, pokonując odpowiednio wybraną trasę. Piąte zadanie to krzyżówka z hasłem. Należało ułożyć otrzymane puzzle, aby odszukać poprawną odpowiedź. Na ostatnim stanowisku grupy konstruowały szałas lub bacówkę z dostępnych patyków, szyszek i sznurka. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami,  a całej grze towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, co wprawiało w doskonały nastrój.

Na zakończenie tego dnia przeprowadzone zostały zabawy towarzyskie w kręgu połączone z muzyką i śpiewem, które integrowały całą społeczność uczniowską oraz wywoływały uśmiech i radość na twarzach wychowanków.

 

 


Skip to content