Miniprojekty z  doradztwa zawodowego

W maju br. w naszej szkole zostały zrealizowane dwa miniprojekty z doradztwa zawodowego.

W projekcie „Zawody przyszłości” wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W czasie warsztatów z doradcą zawodowym uczniowie zastanawiali się nad zawodami jakie mogą pojawić się w przyszłości oraz jak może zmienić się rynek pracy. Pod opieką wychowawców zajęć popołudniowych uczniowie poszczególnych klas stworzyli prace plastyczne inspirowane zawodami przyszłości zawartymi na stronie Mapa Karier.  Zarówno warsztaty jaki i zajęcia z wychowawcami były czasem twórczej i inspirującej pracy 🙂

Galeria zdjęć:

Uczniowie klas 8 oraz 1 LO wzięli udział miniprojekcie „Do You speak English? Sprechen Sie Deutsch?”. Projekt miał na celu rozwijanie umiejętności autoprezentacji w formie ustnej i pisemnej, określanie własnych pasji i zainteresowań jako bazy do tworzenia CV, poszerzanie kompetencji komunikacyjnych i językowych dotyczących autoprezentacji w zakresie języka angielskiego i niemieckiego oraz budowanie świadomości o kluczowym znaczeniu języka obcego w poszukiwaniu pracy. Uczniowie zarówno na lekcjach języka angielskiego, jak i niemieckiego poznali niezbędne słownictwo by utworzyć CV w języku obcym, przeprowadzili rozmowy kwalifikacyjne po niemiecku i angielsku, a także mieli możliwość zobaczyć rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone przez profesjonalnych rekruterów. Dzięki pomocy doradcy zawodowego wychowankowie potrafili określić własne pasje, zainteresowania i kompetencje niezbędne do wyboru i zdobycia wymarzonej pracy.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w przyszłych rozmowach kwalifikacyjnych i sukcesu, by otrzymać satysfakcjonującą posadę!

Sylwia Wojdyńska-Majda, Ewa Nikiel