Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Choć Międzynarodowy Dzień Pisarzy, to święto mało znane, to nie należy o nim zapominać. Ów dzień ustanowiono już w 1984 roku, a celebrowany jest trzeciego marca.

Z tej okazji w naszej placówce uczniowie klas: siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz pierwszej liceum, wzięli udział w miniprojekcie, podczas którego wykonywali lapbooki dotyczące wybranego pisarza bądź pisarki. Taka forma kreatywnego zaprezentowania, czasem trudnych informacji, wzbudza ciekawość i zachęca do odkrywania ukrytych ciekawostek, ma przewagę nad klasycznym słowem pisanym i jest coraz bardziej znaną formą.

Uczniowie przed przystąpieniem do wykonywania lapbooków, zostali zapoznani z tą odmienną formą prezentacji wiadomości, następnie samodzielnie gromadzili informacje, które chcieli umieścić w swoich pracach, a następnie podjęli się tego, ciekawego zadania.

Powstałe „książki na kolanach” – bo taka jest ich zamienna nazwa, zostały wyeksponowane w hollu szkolnym, aby przypomnieć innym o święcie wszystkich pisarzy i zachęcić do bliższego przyjrzenia się wybranym sylwetkom.

 

 


Skip to content