#Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego.  Miło nam poinformować, że w ramach projektu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole odbyły się lekcje z wykorzystaniem zakupionego w ramach tego projektu sprzętu.

Dla najmłodszych naszych uczniów z klas 1-3 odbywały się zajęcia z kodowania  na macie z robotem, krążkami do kodowania i kolorowymi kubeczkami. Dla starszych były to zajęcia z wykorzystaniem klocków lego do generowania kreatywnych pomysłów tworzenia pojazdów  napędzanych silniczkami. Uczniowie klas 4 do 8 szkoły podstawowej mieli okazję kształtować swoją wyobraźnię przestrzenną – z  zapałem i zaangażowaniem wykonywali wszelkiego rodzaju konstrukcje mechaniczne, dzięki którym można było zrozumieć wiele zjawisk fizycznych, działania wielu urządzeń itd. Mogli oni także  wykonać twórcze zdjęcia martwej natury. Dużą popularnością i zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z długopisem 3d, w czasie których uczniowie tworzyli własne rysunki, a także korzystali z gotowych szablonów.  Nie mniejszą popularnością  cieszy się zestaw klocków magnetycznych. Pozwala na stworzenie niesamowitych budowli – umożliwiają  kreowanie niesamowitych budowli, a ich kolor i barwa przypominająca szkiełko zachęca dzieci do zabawy. Dla wszystkich  były to zajęcia bardzo twórcze i bardzo dobrze się przy tym również bawili.

Podczas zajęć w klasie szóstej na języku polskim uczniowie bawili się w teatr inscenizując utwór Adama Mickiewicza. Przedstawiali sztukę teatralną pt. „Lilije”. Wykorzystywali do tego dyktafon – jako rejestratora dźwięku.

#LaboratoriaPrzyszłości; #LaboratoriaPrzyszlosci


Skip to content