KARTKA DLA POWSTAŃCA

Od września do końca października uczniowie naszej szkoły brali udział w V edycji akcji  „Kartka dla Powstańca”, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON –włącz historię!”

Projekt realizowany jest w ramach współpracy  z Fundacją Rosa i Fundacja Sensoria z siedzibą we Wrocławiu. Ma na celu działania terapeutyczne i edukacyjne skierowane do najmłodszych pacjentów szpitali w całej Polsce.

Tworząc i wypisując kartki, młodzi ludzie mogą nie tylko rozwinąć kreatywność i wrażliwość estetyczną, ale przede wszystkim  poznać indywidualne historie bohaterów Powstania Warszawskiego. Dzięki  stronie WWW. fundacji  i znajdujących się na niej biogramom,  dzieci poznają indywidualne historie bohaterów Powstania, a – w dalszej perspektywie – zyskają szansę nawiązania z nimi korespondencji. Jest to również szansa na zdobycie nagród rzeczowych w konkursie plastycznym na najładniejsze laurki.

W tym roku szkolnym przekazaliśmy dla Powstańców 50 kartek wraz z życzeniami i podziękowaniami wykonanymi przez naszych podopiecznych. Dołączyliśmy tez 3 kartki, które wezmą udział w ogólnopolskim konkursie „Kartka ze szpitala”.

 


Skip to content