Festiwal kolorów

W piękne słoneczne popołudnie dnia 21.04.2018 r. w sobotę w ramach obchodów Dnia Ziemi odbył się „ Festiwal kolorów” połączony z Dniem Sportu. Szkolna Rada Uczniowska przygotowała sześć konkurencji rekreacyjno – zabawowych oraz quiz ekologiczny. W tygodniu poprzedzającym sportowe zmagania każda klasa wylosowała kolor, w jakim ma być ubrana podczas zabawy.

Dzień rozpoczęliśmy od podziału na cztery grupy. Następnie każda  z nich kolejno rywalizowała w takich dyscyplinach jak: rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny,  „piłka górą i dołem”, slalom z balonem między nogami, napełnianie butelki wodą na czas oraz „Kółko i krzyżyk ”. Drużyny musiały również zmierzyć się podczas quizu z pytaniami związanymi z Dniem Ziemi. Były to „prawda i fałsz” oraz zagadki o tematyce ekologicznej.  Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w napełnianie butelki wodą, podczas której wszyscy bardzo się zaangażowali dążąc do zwycięstwa.

Rywalizacja uczniów była wyrównana, a wszyscy startujący dali z siebie maksimum wysiłku. Dzień ten wywołał we wszystkich wiele radości, przyniósł wiele zaskoczeń oraz pozytywnych emocji. Zabawa okazała się świetna, a zawodnicy spisali się na medal.