Emerytury nadszedł czas…

W lipcu 2022 r. nasza koleżanka, Elżbieta Ostrogórska kończy swoją pracę zawodową. Przepracowała w Zespole Placówek Oświatowych 41 lat na stanowisku wychowawcy zespołu pozalekcyjnego zajęć wychowawczych.

9 czerwca cała społeczność szkolna zebrała się, by podziękować za Jej zaangażowanie, solidność, dyspozycję, znaczący udział we wszystkich ważnych działaniach, które odbyły się na przestrzeni tych lat. Wychowankowie, pod kierunkiem nauczyciela muzyki przygotowali wspaniały koncert, który wywołał duże wzruszenie w nas wszystkich.

Dyrektor Iwona Szymaszek żegnając Nauczycielkę skierowała do Niej wiele ciepłych słów:

41 lat temu był czas powitań i pierwszych kroków zawodowych. Czerwiec 1981 r. to początek Twojej pracy, pełnej oddania i troski o wszystkich podopiecznych. Teraz nadszedł czas pożegnań i rozstań. Czas refleksji, podsumowań, zmiany i nowej perspektywy. Serdecznie dziękujemy Ci za wspólny czas,  sukcesy, obecność.

Droga Elu! Posiadasz coś, czego nie ma żaden z pozostałych pracowników. Jest to wyraźne i bogate wspomnienie, obraz dawnej i współczesnej szkoły w tym szpitalu. W Twojej obecności dokonywała się znacząca zmiana, mogłaś patrzeć na nią z wielu perspektyw, czego nam, rozpoczynających pracę później już nie było dane. Historia tworzyła się, snuła swoją opowieść na Twoich oczach. Jesteś też świadkiem wszystkich naszych pierwszych kroków zawodowych w tym miejscu, naszych sukcesów i potknięć. I każdy z nas zawsze znalazł u Ciebie serdeczność i zrozumienie.

Elu pamiętaj! – Dobre jest za Tobą, ale przecież lepsze już wyciąga do Ciebie rękę.

Życie jest naprawdę wspaniałe na każdym swoim etapie, należy tylko spoglądać na nie przez właściwe okulary. Życzymy Ci, byś nigdy nie zgubiła tych, które pokazują świat z perspektywy zysków, a nie strat.

Przed Tobą na pewno inny czas: pozbawiony pośpiechu, terminów, elementów rywalizacji, dający poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Doceniając te możliwości sprawisz, że rzeczywistość, która otwiera przed Tobą podwoje sprawi, że naprawdę będziesz szczęśliwa i spełniona. I tego wszyscy Ci z serca życzymy.

Pani Ela Ostrogórska przygotowała każdemu osobisty upominek z elementem rękodzieła, w zakresie którego jest specjalistką i tę pasję z powodzeniem przekazywała podopiecznym. Grono pracownicze pożegnało Ją piosenką, w której była i nuta nostalgii, i życzliwości, i optymizmu.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

 


Skip to content