Dzień Ziemi pod hasłem Inwestujmy w naszą planetę.

W ramach przygotowania do obchodów wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali kreatywne zadanie, by ze śmieci nadających się do recyklingu wykonać rzeczy, które można wykorzystać na co dzień. Ponadto w tygodniu poprzedzającym 22 kwietnia w czasie zajęć z wychowawcą klasy uczniowie przypomnieli sobie, czym jest recykling.

Klasa 7a pod opieką p. Barbary Kędziory przygotowała uroczysty apel, celem którego było uwrażliwienie słuchaczy na problemy środowiskowe oraz zwrócenie uwagi, że każdy z nas ma wpływ na to, co dzieje się z naszą planetą. Codzienne decyzje (w czasie zakupów, wyboru środków transportu, czy też związane z wykorzystaniem energii i wody itd.) odciskają bowiem ślad i mogą służyć lub szkodzić przyrodzie. Czasem wydaje się, że „to, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy” (Matka Teresa z Kalkuty). Tym bardziej warto działać i w codziennie wybierać to, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

Na zakończenie apelu uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wykonane przez siebie przedmioty codziennego użytku, były to m.in. świnka skarbonka, miotła, osłonki na rośliny, szkatułka na biżuterię, podstawka pod kubek. Uczniowie znaleźli o wiele więcej pomysłowych zastosowań.

Wieczorem uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych poprowadzonych przez p. Annę Kaszycką, w czasie których przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów, poznali różnicę między upcyklingiem i downcyklingiem, a na platformie LearningApps ćwiczyli umiejętność wybierania postaw proekologiczne oraz mieli możliwość sprawdzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy w czasie teleturnieju Milionerzy.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej wydarzenia😊

 


Skip to content