Dzień Edukacji Narodowej 2022

„Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu”.

–Johann Wolfgang Goethe

W dniu 13 października 2022 r. odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie spotkania uczniowie Zespołu przedstawili humorystyczne scenki reklamujące nietypowe propozycje pomocy dydaktycznych, pomocnych we wdrażaniu nowego systemu edukacji oraz złożyli życzenia pedagogom:

Życzenia najszczersze, słodkie i pyzate. Pomyślności na co dzień, szlachetnego zdrowia i pogody ducha, i niech każde z dzieci w mistrza się zasłucha. Niech ufa doświadczeniu i naukowym wywodom, by iść przez życie mądrze i z przygodą. Niech radość wspólnej pracy, wdzięcznie dzielone uśmiechy dodadzą Państwu siły i z nas wszystkich pociechy.

Dyrektor Zespołu mgr Iwona Szymaszek odczytała okolicznościowy list od Pana Przemysława Czarnka Ministra Edukacji i Nauki. Następnie wręczyła nagrody dziewięciu nauczycielom, którzy w ostatnim roku wyróżnili się jakością swojej pracy, pomysłowością, aktywnością i wysokim zaangażowaniem.

Zwracając się do obecnych pedagogów, uczniów i ich rodziców podkreśliła, że nauczanie i wychowanie to proces, który daje wiele satysfakcji, ale też nieustannie skłania do refleksji i kreatywności w poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań edukacyjnych. Przytoczyła także klika sentencji, które Jej zdaniem obrazują rzeczywistość szkolną i jednocześnie mogą stać się drogowskazem na przyszłość:

  1. Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
  2. Bez radości z pracy nie ma radości życia.
  3. Wyjdźmy ze swojej strefy komfortu. Możemy wzrastać tylko, jeśli jesteśmy gotowi czuć się dziwnie i niekomfortowo próbując czegoś zupełnie dla siebie nowego.
  4. Zwyciężają ci, co najwięcej mają odwagi od siebie i dla siebie żądać.

Na koniec złożyła życzenia zebranym: zaangażowania i wytrwałości. Optymizmu i nadziei. Głębokiego przekonania, że każdą trudność i niedogodność jaką napotkamy, jesteśmy w stanie rozwiązać oraz wzajemnej życzliwości i zrozumienia.

Galeria zdjęć:


Skip to content