Bezpieczny Internet

Internet stał się ważnym elementem niejednej grupy społecznej, jest także wspaniałym źródłem wiedzy, miejscem wirtualnych spotkań. Coraz więcej czasu spędzamy w sieci, udostępniamy sporą ilość danych prywatnych, a to z kolei jest źródłem zagrożeń. Zatem, co robić, żeby korzystanie z nowych technologii było bezpieczne?
O tym mieli okazję dowiedzieć się uczniowie naszego Zespołu podczas zajęć profilaktycznych przeprowadzonych przez panią Ewę – psycholog. W ramach tygodnia z Bezpiecznym Internetem obejrzeli również, w czasie zajęć popołudniowych film pt. Cyberprześladowca, a także uczestniczyli w wieczorze czytelniczym, wysłuchawszy opowiadania pt. Pstryk traktującego o zrachowaniach w Internecie, z pozoru niewinnych, a przynoszących smutne zakończenie.
Wszystkie w/w działania miały ustrzec przed przykrymi niebezpieczeństwami, jakie mogą wyniknąć z niewłaściwego i nieostrożnego korzystania z dobrodziejstw współczesnego świata. Mamy nadzieję, że również skłoniły uczniów do przemyślenia swojego zachowania, czy rzeczywiście to, co robią jest bezpieczne i nie krzywdzi innych osób.


Skip to content