Z inicjatywy Agencji Unii Europejskiej d.s Cyberbezpieczeństwa ENISA (European Union Agency for Cybersecurity) każdego roku październik określany jest mianem bezpiecznego miesiąca. W tym czasie szczególny nacisk kładzie się na popularyzację wiedzy, zwiększanie świadomości i wymianę dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa wśród użytkowników internetu. Jest to doskonała okazja do tego, by jeszcze mocniej skupić uwagę na kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem.
Włączając się w tą akcję w ramach zajęć pozalekcyjnych została zorganizowana debata uczniowska: „Wolność słowa a wolność w Internecie” oraz konkurs plastyczno – graficzny.
15 października Zuzia, Madzia i Asia przeprowadziły debatę dotyczącą cyberprzemocy i innych zagrożeń w Internecie. Na samym początku przybliżyły istotę poruszanego zagrożenia. W trakcie jej przebiegu podjęta była dyskusja nad tym czym jest cyberprzemoc i kogo dotyka; co to hejt, rasizm, fałszywe informacje, online challenge i jak sobie z nimi radzić; jakie są rodzaje cyberprzemocy ale także jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Podczas spotkania osoby prowadzące stworzyły przestrzeń gdzie każdy mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z patologią w Internecie. Debata miała na celu uzmysłowić wszystkim powagę zagrożenia i skłonić do refleksji.
Konkurs o tematyce związanej z cyberprzemocą odbył się w dniach 16 -23 października. Uczniowie z różnych grup wiekowych wykonali prace plastyczne i graficzne. Zostały one zaprezentowane na tablicy w holu szkolnym. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali słodkie nagrody.