Wystarczy wykazać dobrą wolę

Jan Paweł II mówił, że „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Grudzień to czas niezwykły, bowiem wielu z nas w sposób bezinteresowny stara się podzielić z innymi tym, co posiada. Wspomóc tych, którzy są w potrzebie, okazać im swoje zainteresowanie, odpowiedzieć na konkretne potrzeby.

7 grudnia 2015 r. 30 podopiecznych naszej szkoły otrzymało upominki z okazji mikołajek, przygotowane i przekazane przez Podkrakowską Izbę Gospodarczą. W integracyjnej zabawie, która została zorganizowana w Ośrodku Rekreacyjno-Kulturalnym „Gubałówka” w Skawinie, wzięli udział także uczniowie szkół znajdujących się na terenie gminy Skawina.

Fantastyczne przedstawienie zostało przygotowane przez rodziców, nauczycieli i dzieci z Przedszkola nr 2 w Skawinie. Przepięknie opowiedziana historia Kopciuszka, z doskonałą oprawą muzyczną  rozbawiła i jednocześnie wzruszyła wszystkich przybyłych.

I nadszedł czas prezentów, które wywołały uśmiech na każdej buzi! Słodycze oraz edukacyjna gra planszowa spodobały  się nawet najbardziej wybrednym. Dopełnieniem był wspólny posiłek.

Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni i przeżyliśmy niezapomniane chwile.