Udział w 27. edycji akcji Sprzątanie Świata

W tym roku sprzątanie naszego wspólnego domu – Ziemi poprzedziły  rozmaite działania służące zwiększeniu świadomości ekologicznej uczniów.

Uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do ograniczenia ilości  plastiku zużywanego przez ludzi, wymyślali hasła promujące dbałość o naszą planetę poprzez  m.in. ograniczanie ilości wytwarzanych przez człowieka śmieci, właściwą segregację i proekologiczne zachowania ludzi.

Z surowców wtórnych powstały ciekawe wytwory: przedszkolaki wykonały sygnalizator świetlny, uczniowie kl.1 – 3  robota  pochłaniającego  śmieci  Sebka Sortownika, a starsi uczniowie na zajęciach kreatywnych zaprojektowali i wykonali małe prototypy   maszyn do recyklingu. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie  mieli także okazję sprawdzić się w quizie wiedzy ekologicznej.
Z  powodu pandemii COVID – 19 sprzątanie odbyło się wyłącznie na niewielkim terenie przylegającym bezpośrednio do szpitala. Został on przez uczniów dokładnie sprawdzony , a wszystkie napotkane śmieci zebrano do odpowiednich worków.


Skip to content