Święta tuż, tuż…

Tegoroczne przedświąteczne spotkanie miało na celu wprowadzić nas w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz zintegrować wszystkich pracowników Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie, dlatego odpowiednio wcześniej na to spotkanie zostali zaproszeni pracownicy szpitala, by wraz z panią dyrektor szkoły – Iwoną Szymaszek, nauczycielami, wychowawcami i pracownikami administracji świętować nadejście świąt.

W dniu 17 grudnia około godziny dwunastej rozpoczęło się spotkanie od pastorałki Jest taki dzień, po której głos zabrała pani dyrektor, witając wszystkich przybyłych. Następnie miał miejsce występ dzieci i młodzieży, zatytułowany Jasełka na strychu. Przedstawienie łączyło w sobie w zgrabny sposób tradycyjne jasełka z ukazaniem tego, że stare przedmioty mają swoją wartość.  Istotne było także przesłanie, które przypominało nam, że niczego nie należy od razu skreślać, a słowo przepraszam nadal ma wielką wartość. Aktorzy bardzo zaangażowali się w grane role i starali się wypaść jak najlepiej.

Po występie odbył się mini koncert kolęd i pastorałek, w którym oprócz uczniów, uczestniczyli wszyscy goście. Na zakończenie pani dyrektor złożyła obecnym świąteczne życzenia, cytując słowa patrona naszego Zespołu księdza profesora Józefa Tischnera, które zostało wygłoszone w uroczystość Bożego Narodzenia w kościele Sióstr Klarysek w Starym Sączu:

Czytając znaki, które nam Bóg daje, trzeba abyśmy byli przygotowani na tę wewnętrzną decyzję. Naprawdę, nie jest tak bardzo istotne, co ty zrobisz, odpowiadając na wezwanie Boga. Najważniejsze jest, żebyś w ogóle chciał coś zrobić. Żebyś w ogóle do tej stajenki betlejemskiej przyszedł. Żebyś odczytał znak jako znak sobie dany. Bo Słowo Boże ma trafić do człowieka – i z człowieka uczynić dar dla Boga.

Galeria zdjęć:

 


Skip to content