Spotkanie przedświąteczne

Zgodnie z tradycją Zespołu 20 grudnia po raz kolejny odbyło się przedświąteczne spotkanie. W atmosferze radosnego oczekiwania wydarzeń nocy wigilijnej społeczność szkolna celebrowała niezwykłe chwile wraz z zaproszonymi gośćmi – Przyjaciółmi Zespołu, którzy wspierają działania statutowe szkoły.

Zaszczycili nas swoją obecnością: Kazimierz Tischner – prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, Dorota Węglowska – zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie, Anna Grzegórzko-Piętak – kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wojciech Bonowicz – dziennikarz i pisarz, autor wielu opracowań o patronie Zespołu ks. prof. J. Tischnerze, Ewa Kowalówka i Halina Lech  – przedstawiciele Oddziału ZNP w Skawinie, Maria Wiecheć – prezes Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa, Marta i Jan Sawiccy – cukiernia JRD Sawiccy w Myślenicach, Maryla i Marian Mędralowie, Teresa Starowicz. Goście złożyli ciepłe i serdeczne życzenia świąteczne, przekazali słodkie upominki oraz książki dla dzieci.

Podopieczni Zespołu przygotowali wzruszający montaż słowno – muzyczny o tematyce świątecznej, zaśpiewali kilkanaście kolęd i pastorałek. Ich występ przypominał wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy ponownie dostrzegamy prawdy najprostsze: że miłość bliźniego najbardziej ubogaca człowieka, że nadzieja co roku się odradza, że nikt z nas nie jest sam i że jeżeli tylko w głębi serca naprawdę zachcemy – odnajdziemy drogę do Betlejem.

Na koniec dyrektor Iwona Szymaszek odczytała list od pana Jacka Krupy –  Marszałka Województwa Małopolskiego skierowany do wszystkich obecnych na uroczystości oraz złożyła wszystkim życzenia: by tegoroczne święta przyniosły chwilę oddechu i dystansu do nierzadko trudnej rzeczywistości, by najbliżsi stali się wsparciem i źródłem radości, by ponownie przeżywany cud narodzin Boga przyczynił się do wzmocnienia i odnowy wiary, a wszystkie tegoroczne dobre chwile pozostały w pamięci  i motywowały do spełniania marzeń w nadchodzącym 2018 r.