Magiczne Święta

W świątecznej atmosferze 16 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Na początku głos zabrała pani dyrektor, która powitała zaproszonych gości: przedstawicieli władz lokalnych, personelu medycznego, kadry dydaktyczno-wychowawczej i wychowanków.

Uroczystość rozpoczęła się od podsumowania ogólnoszkolnego projektu „Moje magiczne Święta”, którego celem było przybliżenie tradycji świątecznych oraz zwyczajów  i obrzędów bożonarodzeniowych. Krótka prezentacja multimedialna była udokumentowaniem działań z realizacji projektu.

Następnie wychowankowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Wigilia w autobusie”. W ślicznych strojach z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem artyści przeuroczo odegrali swoje role. Występ przeplatany był wspólnym śpiewaniem kolęd i tym miłym akcentem udało się wprowadzić uczestników spotkania w okres najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Po części artystycznej odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko – plastycznym „Moje magiczne Święta”. Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomem, upominkiem oraz gromkimi brawami.

Wigilia przebiegła w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości. Były płynące z głębi serca życzenia, był opłatek – symbol chleba, pojednania i przebaczenia, znak przyjaźni i miłości. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii szkolnej mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt i na nowo cieszyć się z przychodzącego Jezusa.