#LaboratoriaPrzyszłości – październik 2022 r.

Na przełomie września i października uczniowie na lekcjach języka angielskiego korzystali z dyktafonu –doskonalili umiejętność tworzenia pytań- przeprowadzali wywiad ze znaną osobą, wcielali  się w role, nagrywali i  odtwarzali w celu sprawdzenia poprawności językowej. Na zajęciach z wychowawcą  odbyli trening zwiększający pewność siebie z wykorzystaniem dyktafonu.

W  październiku w ramach zajęć rozwijających  uczniowie mieli  okazję korzystać z drukarki 3D. Na stronach z modelami 3D wybierali obiekty do samodzielnego drukowania niedużych elementów trójwymiarowych. Ponadto samodzielnie zaczęli projektować różnego rodzaju  zawieszki, breloki i spinacze.

Klocki z serii Polydron i Magformers  także cieszą się dużą popularnością – wychowankowie  tworzyli kreatywne trójwymiarowe budowle  i bryły przestrzenne. Zajęcia te sprzyjały samodzielnemu tworzeniu innowacyjnych konstrukcji. dały możliwość konkretnego działania i eksperymentowania dzięki czemu, uczniowie mogą lepiej zrozumieć pojęcia geometryczne.

Odbyły się także zajęcia  z wykorzystaniem LEGO EDUCATION BRICQ MOTION ESSENTIAL KIT przeprowadzono w trakcie zajęć-   zadaniem wychowanków było wykonać model urządzenia do ćwiczeń w oparciu o instrukcję składania dołączoną do zestawu. Uczniowie doskonalili umiejętności motoryki małej  oraz koncentracji uwagi, łącząc kolejne elementy modelu w ściśle określonych w instrukcji sekwencjach. Efekt końcowy w postaci wykonanego poprawnie modelu, wyposażonego w   ruchome elementy konstrukcji przyniósł oczekiwaną radość i satysfakcję podopiecznych.

No i oczywiście rewelacyjny innowacyjny gadżet – długopisy 3d – wychowankowie  stworzyli wiele ciekawych konstrukcji, ozdób, zabawek – słowem wszystko, co tylko podsunie im wyobraźnia.

#LaboratoriaPrzyszłości; #LaboratoriaPrzyszlosci


Skip to content