Kochanym Dziadkom…

Praca w oddziale edukacyjno-terapeutycznym, w tygodniu po feriach, oscylowała wokół tematyki rodzinnej. Zastanawialiśmy się,  co jest najważniejsze w rodzinie. Rozmawialiśmy o najbliższych członkach rodziny, zwłaszcza o dziadkach. Uzupełnialiśmy drzewo genealogiczne przypominając sobie imiona i nazwiska naszych babć i dziadków oraz czy są oni rodzicami mamy, czy taty. Przygotowaliśmy upominki z okazji Święta Babci i Dziadka metodą recyklingu – z niepotrzebnych dżinsów i guzików „wyhodowaliśmy” kwiaty, a słoiczki po produktach spożywczych wypełniliśmy kolorowym piaskiem.

21 stycznia spotkaliśmy się przy świątecznie nakrytym stole ze słodkim poczęstunkiem. Karolina przygotowała smaczne ciasteczka z wafli, a Lena dobrała odpowiednie przyprawy do zimowej herbatki. Gdy wszystko było gotowe zaprosiliśmy gości, aby pochwalić się naszymi pracami oraz powspominać nasze babcie i dziadków. Losowaliśmy pytania i staraliśmy się odpowiedzieć zgodnie z prawdą, np. „co lubię robić z babcią?” , „czy Twój dziadek nosi okulary?”. Ułożyliśmy również krzyżówkę z hasłem „Babcia”  dopasowując odpowiednie cechy charakteru.

Było miło i przyjemnie, choć przykro, że nie było z nami babć i dziadków. Po powrocie do domów przekażemy im życzenia i prezenty.


Skip to content