Grudniowy Wolontariat

Grudzień to miesiąc magiczny, pełen zapachów i magii przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dla naszych wychowanków grudzień to też miesiąc wielkiego zaangażowania w akcję wolontariatu.

Jak co roku, przez prawie trzy tygodnie, uczniowie naszej szkoły angażowali się w pomoc dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Na zajęciach popołudniowych, pod okiem wychowawców, wykonywali różnego rodzaju upominki na czas zbliżających się Świąt. Były kolorowe kartki świąteczne z pięknymi życzeniami, ozdoby wigilijnego stołu i choinki, jak również słodkie świąteczne łakocie z nutą cynamonu. W akcję aktywie włączyli się również rodzice naszych hospitalizowanych małych pacjentów przebywający razem z nimi w szpitalu, przygotowując drobne upominki dla najbardziej potrzebujących podopiecznych hospicjum.

Dla naszych wychowanków był to czas pełen refleksji ii uwrażliwiania na potrzeby innych  – w trakcie całej akcji zapoznawali się z ideą wolontariatu, po to aby świadomie i dobrowolnie podjąć działania na rzecz innych osób. Zostali też zaznajomieni z zasadami działania domowych hospicjów. Jako osoby, które w chwili rozpoczęcia akcji same przebywały w szpitalu, bardzo aktywnie włączyli się oni we wszystkie działania, wkładając w swoje prace całe serce i wykazując się ogromnymi pokładami wrażliwości i empatii.


Skip to content