Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję złożyć naszym pedagogom życzenia, dziękując za pracę i wysiłek włożony w naszą edukację. Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole  obchodziliśmy w tym roku 11 października. W uroczystości wzięła udział cała społeczność Zespołu, rodzice uczniów i pacjentów szpitala oraz  goście honorowi – emerytowani nauczyciele.

Część oficjalną rozpoczęła pani dyrektor Iwona Szymaszek, która w swoim przemówieniu podkreśliła rolę, jaką odgrywa w życiu szkoły nauczyciel i uczeń. Dyrektor Zespołu życzyła satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, siły oraz wielu powodów do radości z podejmowanych działań. Uczniowie – eksperci  pod kierunkiem pani Joanny Kucały zaprosili zebranych gości, nauczycieli do uczestnictwa w humorystycznych warsztatach promujących najnowszy program edukacyjno – organizacyjno – wychowawczy pod nazwą: „Nowoczesny Pracownik Oświaty”. Na chwilę – po przeprowadzonym szkoleniu – szkolna scena zamieniła się w wybieg, na którym modelki i modele-uczniowie prezentowali osobowości nauczyciela. I tak na wybiegu pojawiły się malownicze typy: anioł, luzak, służbista, aktywista i sceptyk, bez których szkoła straciłaby bardzo wiele ze swej atrakcyjności. Oczywiście, wszelkie podobieństwo do osób powszechnie znanych było jak najbardziej przypadkowe. Następnie uczniowie pod kierunkiem pana Marka Snieżka wyśpiewali życzenia uwzględniając w nich całe grono pedagogiczne.

Na koniec uroczystości mgr Iwona Szymaszek wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom, których praca w ostatnim roku znacząco wykraczała poza zakres obowiązkowego przydziału czynności oraz pogratulowała nauczycielowi, któremu przyznana została nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego.

 


Skip to content