Dzień Dziecka

Obchody w Radziszowie

1 czerwca z okazji dnia Dnia Dziecka Szkolna Rada Uczniowska zorganizowała grę terenową. O godzinie 13:30 pacjenci zgromadzili się na holu szkolnym, aby wylosować swoje drużyny – „The Żuki”, „Rodzynki i spółka”, „Team Alicji” i „Radziszowskie Żółwie”. Teren zabawy obejmował m.in. fragment radziszowskiego lasu oraz miejscowe korty. Uczestnicy gry mieli szansę wykazać się w sześciu konkurencjach. Próbowali swoich sił odczytując szyfry książkowe oraz decydując o tym, co powinno znajdować się w plecaku wędrowca. „Grającym” przydała się również ogólna wiedza o świecie, o czym przekonali się wszyscy, uczestnicząc w konkurencji dotyczącej stwierdzenia prawdziwości dwudziestu przygotowanych stwierdzeń. Na próbę została wystawiona także ich kreatywność, pomysłowość i umiejętności aktorskie. Każda z grup miała bowiem za zadanie odegrać krótką scenkę z życia codziennego. W trakcie gry zostały również odkryte zdolności wokalne i taneczne jej uczestników. Wszyscy świetnie się bawili, śpiewając znane utwory i aranżując do nich choreografię. Emocjonującym punktem programu był także udział w musztrze wojskowej, w czasie której członkowie musieli dowieść swego zdyscyplinowania, koordynacji i sprawności ruchowej. Ciekawym doświadczeniem okazała się też budowa niewielkiego szałasu.

Mimo dużego zaangażowania wszystkich „graczy”, ostatecznie grę zwyciężyła grupa „The Żuki”. Przypieczętowaniem naszej wspaniałej zabawy była idealna, bezchmurna, słoneczna pogoda, która udzieliła się nie tylko uczestnikom, ale też organizatorom, czyli naszym koleżankom z Samorządu Uczniowskiego.

Wyjazd do Krakowa

W Dniu Dziecka część uczniów z kl. 0-5 pojechało do Krakowa. Tam na dziedzińcu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika czekała na nich ,,Bajkowa Aleja”, a w niej wiele atrakcji. Wśród nich między innymi  malowanie twarzy, warsztaty kulinarne, warsztaty majsterkowania. Dzieci mogły także  spotkać się z psem terapeutą. Duże zainteresowanie wzbudził występ ,,Pana Tenorka” – Jacka Wójcickiego. Wiele emocji towarzyszyło również wizycie wybitnego polskiego sportowca – Rafała Sonika, który został  uhonorowany tytułem Ambasadora Szpitala i otrzymał rzeźbę ,,Serca”. Przedstawiciele dzieci złożyli panu Rafałowi urodzinowe życzenia i wręczyli prezent – ozdobną szkatułkę. Pan Rafał częstował wszystkich urodzinowym tortem i rozdawał autografy. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dźwigając mnóstwo prezentów.