Czytanie Jeżycjady

Marzec to miesiąc, w którym po raz kolejny poznajemy rodzinę Borejków na kartach książek z cyklu Jeżycjada autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Uczniowie naszego Zespołu w ramach lekcji języka polskiego mieli okazję wysłuchać wywiadu z pisarką – Małgorzatą Musierowicz, zapoznać się z recenzjami jej książek, a także odbyć wirtualną podróż po poznańskich Jeżycach, czyli dzielnicy Poznania – miasta, w którym odbywają się niemal wszystkie wydarzenia w książkach. M. Musierowicz nawiązuje w nich do rzeczywistych miejsc na mapie Poznania, co niewątpliwie jest atrakcyjne dla czytelników.

Piąto-, siódmo – i ósmoklasiści szlifowali umiejętność głośnego czytania, poznając fragmenty wybranych przez nich książek z cyklu Jeżycjada. Były to m. in. Feblik, Opium w rosole, Żaba czy Czarna polewka. Z zainteresowaniem i w skupieniu słuchali czytających kolegów i koleżanek, nie chcąc przestać nawet gdy zadzwonił dzwonek, oznajmiający przerwę.  Historie przedstawione w każdym tomie wciągają, wzruszają i zachęcają do czytania jeszcze i jeszcze…

Oby tak uczniom pozostało.

Galeria zdjęć:


Skip to content