Aktywne lato w Radziszowie

Tegoroczne wakacje realizowane były pod hasłem „Aktywne lato w Radziszowie”. Wychowankowie podzieleni na pięć grup uczestniczyli i rywalizowali ze sobą w różnych formach aktywności.

Na świeżym powietrzu brali udział w zabawach i grach ruchowych. Rozgrywali mecze piłki plażowej, turnieje w badmintona i ringo oraz grali w klasy. Na asfalcie wielokrotnie powstawało graffiti malowane kolorową kredą. Odpoczywając w cieniu drzew, wiele osób czytało książki, rozwiązywało krzyżówki lub słuchało muzyki.

Dzieci i młodzież przebywając w budynku szpitala, dużo czasu spędzali na wspólnych rozrywkach. Ogrom radości i śmiechu towarzyszył nam podczas zabawy Kalambury na wesoło, prezentowaniu Wakacyjnej mody oraz przedstawiając swoje umiejętności i spryt w zmaganiach 60 sekund. Wychowankowie mieli możliwość „pochwalenia” się swoimi talentami i pasjami podczas Pokazu talentów. Świetnie bawili się także w czasie zabaw towarzyskich, tańców integracyjnych czy wspólnego śpiewania – karaoke.

W ramach profilaktyki wychowankowie brali udział w prelekcji pod tytułem Znamię! Znam je? – co musisz wiedzieć o czerniaku skóry, dzięki której dowiedzieli się jakie są przyczyny występowania, charakterystyczne kształty niepokojących piegów oraz w jaki sposób sprawdzać swoje piegi na całym ciele.

Duża grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w zajęciach o charakterze plastycznym. Pani Asia uczyła składania wielomodułowego orgiami. Po kilku pokazach z rąk wychowanków wychodziły piękne kolorowe kostki, gwiazdy, kwiatki i inne ciekawe wzory.

Znalazły się też osoby, które zapragnęły nauczyć się szydełkowania. Pod czujnym okiem pani Eli rozpoczęły naukę od podstawowego ściegu, czyli łańcuszka. I o dziwo szybko opanowały podstawy i przeszli do trudniejszych wzorów.

Choć wakacje z różnymi obostrzeniami i ograniczeniami z powodu pandemii koronawirusa, jednak upłynęły szybko, aktywnie i kreatywnie.


Skip to content