Wieczór kolęd

Wieczorem 3 stycznia 2019 r. odbył się w naszym sanatorium „Wieczór kolęd i pastorałek”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, panie wychowawczynie, pan od muzyki oraz rodzice z dziećmi z oddziału II.

Po skończonych zabiegach, lekcjach i kolacji panie wychowawczynie przygotowały miejsce w holu szkolnym, a pan od muzyki sprzęt grający. Kiedy wszyscy byli gotowi zaczęliśmy śpiewać „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a następnie „Gore gwiazda”, „Lulajże Jezuniu”, „Jezus malusieńki”, a nawet „Jest taki dzień”. Pod koniec naszego wspólnego kolędowania pan Śnieżek podzielił nas na dwie grupy, aby zaśpiewać w kanonie, czyli z podziałem na głosy. Prawa strona zaczynała, a lewa śpiewała to samo tylko z lekkim opóźnieniem. Jedna z wychowawczyń miała za zadanie ocenić, która z drużyn śpiewała głośniej, jednak okazało się to trudne do stwierdzenia, dlatego orzekła remis.

Taki wieczór był świetnym pomysłem, ponieważ wszyscy znaleźli się w jednym miejscu, tworząc taką jakby wspólnotę. Na chwilę mogliśmy się też poczuć, tak jak w domu podczas świąt z najbliższymi.