Teatrzyk – to jest to!!!

Wtorek, 29 września 2015 r., był dla społeczności szkolnej dniem wielu niespodzianek. W godzinach popołudniowych uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej oglądnęli przedstawienie pt.: „Alicja w krainie Czarów”. Zostało ono przygotowane przez Impresariat z Krakowa, którego przedstawiciele corocznie, nieodpłatnie goszczą w naszych progach, prezentując podopiecznym atrakcyjną, interaktywną formę widowiska teatralnego.

Tym razem Alicja, Kapelusznik, Królik, Zając, Pan Gąsienica i inni bohaterowie przeżywali zaskakujące przygody, a dzieci wraz z nimi odbywały niezwykłe wędrówki. Nie tylko oglądały i przeżywały przygody wraz z bohaterami, ale także maszerowały, tańczyły, śpiewały, uczestniczyły w bitwie na papierowe kulki. Oczywiście nie zabrakło mądrego przesłania: warto się uczyć, bo wiedza jest przydatna w codziennych sytuacjach. Było głośno, radośnie, energetycznie.

Dodatkowo, na zakończenie spotkania, każdy uczeń otrzymał upominki: gniotka, bajkowe puzzle oraz jojo. Zabawki pożądane, bowiem stymulują motorykę małą.

I całym sercem jesteśmy na TAK, dla takich przedsięwzięć. Dwie rewelacyjne aktorki skupiły uwagę wszystkich oglądających, stworzyły niepowtarzalny klimat, w sposób naturalny połączyły zabawę z nauką.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę i fantastyczny występ, który tak jak ten, zaczaruje wszystkich małych widzów.