Konkurs recytatorski

W czwartkowy wieczór 8 listopada odbył się długo oczekiwany przez wychowanków konkurs recytatorski. Chętni uczniowie od początku trwania projektu patriotycznego przygotowywali się do wystąpienia przed jury oraz koleżankami i kolegami. Trzeba powiedzieć, że poza nielicznymi wyjątkami, wszyscy pięknie recytowali bez patrzenia w tekst.

Najmłodsze uczestniczki konkursu zaprezentowały się jako pierwsze w wierszu Władysława Bełzy Kto Ty jesteś? Polak mały. Kolejne osoby recytowały perełki polskiej poezji; wiersze mówiące o poświęceniu, obowiązku wobec Ojczyzny i pięknie naszej ziemi ojczystej. Były to m.in. Moja piosnka II Cypriana Kamila Norwida, Hymn do miłości ojczyzny Ignacego Krasickiego, Gawęda o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej czy Piękna jest nasza ziemia Czesława Janczarskiego.

Jury po krótkiej naradzie wyłoniło zwycięzców tej rywalizacji. Pierwsze miejsce zajęła Antonina Sz., drugie Emilia B. i Kinga T., a trzecie Karolina T. oraz duet Olga D. z Weroniką B.

Piękna recytacja wprowadziła słuchających w pogodny, pesymistyczny nastrój. Z pewnością nie był to nieciekawy, ale pełen pozytywnych wrażeń wieczór.