Koncert kolęd i pastorałek

10 stycznia 2020 roku mieliśmy przyjemność wysłuchać znakomitego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Canticum Canticorum z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Około godziny 10 zgromadziliśmy się w jadalni i w ciszy oczekiwaliśmy na rozpoczęcie występu. Wraz z młodzieżą przyjechały do nas panie: akompaniator i dyrygent.  Po krótkim przedstawieniu i powitaniu rozpoczął się śpiew. Usłyszeliśmy m.in. kolędy z XVI w (Zdrow bądź Krolu anielski, Wesoły dzień, Nuż my chrześcijanie), kolędy bardziej nam znane, takie jak: Pójdźmy wszyscy do stajenki czy Dzisiaj w Betlejem oraz kolędy wykonane w innych językach, np. hiszpańskim i francuskim. Na zakończenie wszyscy chętni mogli włączyć się we wspólny śpiew Dzisiaj w Betlejem.

Podczas występu panowała podniosła i radosna atmosfera, przypominająca nam o niedawnym świętowaniu Bożego Narodzenia, a śpiewająca młodzież zachwyciła na swoimi talentami. Niejeden uczeń przebywający obecnie w naszej szkole po raz pierwszy miał okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu.