Już trzy tygodnie wakacji za nami!

W Radziszowie czas szybko mija, bo pacjenci szpitala spędzają go aktywnie i wesoło. Zajęcia z wychowawcami zaczynają się o godzinie 15 od wspólnego ustalenia planu dnia. Wychowankowie podzieleni są na 5 grup (każda wybrała własną nazwę), w których przygotowywane są określone zadania do zaprezentowania lub rywalizacji międzygrupowej.

W te wakacje położono nacisk na rozwój zainteresowań i zajęcia upływają pod hasłem „Radziszowska fabryka talentów”. Każdego dnia poznajemy tajniki innego talentu (Dzień Plastyka, Sportowca, Tancerza, Muzyka, Aktora). Jeśli tylko pozwala pogoda spędzamy czas na świeżym powietrzu, wykorzystując tereny rekreacyjne wokół szpitala. Ostatnio dużą popularnością cieszy się siatkówka, jak również, zgodnie z ideą wakacji, leniuchowanie na kocu z książką lub kartami. Niekiedy wybieramy się do lasu poznając trasy turystyczne w najbliższej okolicy budynku. W ramach zajęć w grupach przygotowano i zaprezentowano pokaz mody sportowej – „Moda na boisku” oraz została zorganizowana, w formie mini przedstawień, interpretacja bajek z dzieciństwa. Trzeba przyznać, że było i śmiesznie, i ciekawie.

Niesłabnącą popularnością cieszą się zabawy towarzyskie organizowane przez jedną z wychowanek, Wiktorię. To dzięki jej niesamowitym umiejętnościom i niespożytej energii niemal codziennie młodzież integruje się podczas atrakcyjnych zabaw. Okazuje się, że spotkania w „realu” są nawet bardziej fascynujące niż te w rzeczywistości cyfrowej! Z kolei dzięki Ani wieczory upływają na doskonaleniu umiejętności tanecznych. Szlifowane są stare i nowe układy taneczne, a bywa i tak, że zabawa „pociągiem wyjeżdża” na oddział! Bawią się niemal wszyscy. Natomiast Ci, którzy nie lubią hałasu dyskotekowego, znajdują ciszę w pozostałych salach: informatycznej, matematycznej, gdzie można obejrzeć ciekawy film lub pograć w gry planszowe. Jedno jest pewne – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! To od Ciebie zależy czy będziesz się nudzić.